Інструкція

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ І ЗБЕРІГАННЯ ЮВЕЛІРНИХ ВИРОБІВ.

  1. Відвідуючи спеціалізовану майстерню ніколи не віддавайте свій ювелірний виріб без квитанції, навіть якщо Ви знаєте майстра особисто. Слідкуйте, щоб ваш виріб був зважений, і вага записана в квитанцію, яка є вашою гарантією. Не вирішуйте ваші питання з ювелірним майстром поза стінами майстерні.
    Як мінімум один раз на рік, для попередження зносу ювелірних виробів та здійснення контролю зносу, необхідно проводити чищення ювелірних і перевірку їх на предмет зносу частин виробів, що труться, у спеціалізованій майстерні.
  2. Рекомендуємо експлуатувати ювелірні вироби в умовах, що виключають їх механічне пошкодження, а також взаємодію з лужними миючими засобами, кислотами, ацетоном, речовинами, що містять хлор та йод, кремами та мазями, що містять ртуть або її сполуки, для виробів зі срібла неприпустимий контакт із сіркою, так само може негативно впливати на вигляд срібного виробу, піт людини. Дія побутової хімії, миючих засобів та порошків може дуже погано позначитися на зовнішньому вигляді вашої прикраси, змусивши потемніти метал та потьмяніти каміння. При домашніх, господарських роботах, або садово-городніх роботах, заняттях спортом, при користуванні хімічними засобами для миття або чищення, а також плаванні в басейні або купанні у ванній, при відвідуванні сауни, лазні, ювелірні вироби необхідно знімати. Особливо це стосується кілець, які найлегше подряпати чи деформувати. Також обов’язково потрібно знімати ювелірні вироби, щоб уникнути втрат при купанні у водоймах, особливо кільця, які легко злітають під час купання. Під час сну тонкі ланцюжки та браслети можуть порватися, заплутавшись або зачепившись за ковдру і т.д.
  3. При експлуатації виробів з каменями слід уникати впливу на виріб температур, що швидко змінюються.
  4.   Ювелірні вироби слід зберігати в упаковці або скриньці в сухому і чистому місці і оберігати від тривалого впливу сонячних променів, намагайтеся оберігати від контакту один з одним. Вкрай небажане сусідство з вологою, яка згубно діє на блиск виробу, особливо срібла, яке покривається плямами та темніє. У разі порушення цього правила, ювелірні вироби та дорогоцінні камені можуть бути подряпані або пошкоджені. Виріб із перлами треба зберігати окремо від інших прикрас, періодично промиваючи його розчином з нейтрального мила і протираючи м’якою тканиною, серветкою. Намагайтеся зменшити контакт із косметикою. Нитки зберігати у лежачому положенні, ніж деформувати їх довжину. Періодично заново нанизувати намистини звернувшись до спеціалізованої майстерні.
  5.   Кожен ювелірний вироб має свої особливості. Насамперед це стосується каменів, які за своїм походженням мають різну структуру і, відповідно, різні властивості. Догляд за ювелірними виробами з різним камінням дещо відрізняється. Аметисти та топази погано переносять яскраве світло і швидко втрачають своє забарвлення, тому зберігати їх важливо у темному місці. Опал під впливом сонця втрачає вологу, що призводить до утворення тріщин. Бірюза також погано переносить зайве світло і втрачає свій колір. Смарагд за своєю природою дуже тендітний. Сколи утворюються навіть від найслабшої дії, тому такий камінь вимагає підвищеної уваги при виконанні фізичних робіт. Зберігати такі вироби необхідно окремо від інших, у футлярах із щільною кришкою. Натуральні органічні вставки (перламутр, перли, бурштин, кістка, корали) дуже тендітні, тому їх не можна пересушувати і піддавати механічним впливам. Бурштин під впливом високих температур може навіть спалахнути.
  6. Будь-які вироби з каучуку потребують дбайливого поводження. Не рекомендується допускати контакту з вологою, особливо морською водою, агресивними рідкими складами і миючими засобами. Бережіть виріб від подряпин та гострих предметів. Для повсякденного очищення використовуйте м’яку суху тканину, серветку.
  7. Зайнявшись домашнім чищенням прикрас, важливо пам’ятати, що пил складається з найдрібніших мікрочастинок, які здатні подряпати поверхню вашого виробу, тому протирати їх треба дуже акуратно, м’якою тканиною або замшею. Якщо виріб втратив колір або проступив плями, то допомогти може розчин з мила з нашатирним спиртом (8-10 крапель на склянку води). Обробивши таким засобом прикрасу, необхідно промити його в проточній воді і тут же висушити. Косметичні засоби та лаки для волосся завдають шкоди перлинам та іншим органічним вставкам (бурштин, корал). При здійсненні такого контакту протріть виріб м’якою фланелевою тканиною або серветкою. Вироби з перлами не переносять тривалого контакту з водою, при купанні, миття посуду, плаванні в басейні вироби з органічними вставками необхідно знімати.
  8. Для запобігання пошкодженню, акуратно користуйтеся виробами із застібками та кліпсами: кольє, ланцюги, сережки. Пружини в замках ювелірних виробів схильні до механічного зносу, а також іржавіння, потрапляння води в які не бажано, не допускайте потрапляння морської води в замки ювелірних виробів.
  9. Для забезпечення блиску та краси виробів, використовуйте стандартні засоби для чищення ювелірних виробів рекомендованих виробником, з урахуванням виду ювелірних вставок. Вироби з органічними вставками (перли, корал, бурштин) вимагають особливого виду очищення, для проведення якого зверніться до спеціалізованої майстерні.